Sanal Tur

SANAL TUR Ziyaretçilerin gezilen mekânı 360 Çekim (sağa-sola-aşağı-yukarı) bakarak algılamasını sağlayan, sanki o mekândaymışlar hissini veren en etkili ve en yeni görsel tanıtım yöntemlerinden biridir. 360 çekim ile ideoda olmayan fotoğraf kalitesi, fotoğrafta olmayan hareket kabiliyeti vardır. Video görüntülerinin veremediği özgürlük hissini verebilirsiniz. Tamamen interaktif bir uygulamadır gideceğiniz yönü siz tayin eder, dilerseniz yakınlaşır veya uzaklaşırsınız.

Derinliği olması sebebiyle, fotoğrafın veremediği gerçeklik hissini yaratabilirsiniz

360 video nedir?

Bir 360 video, aynı anda bir sahneyi 360 derece olarak tüm açılardan kaydeden bir kamera sistemi ile oluşturulur. İzleyiciler, kaydırma ve döndürme hareketiyle 360 videonun perspektifini değiştirerek farklı açılardan izleyebilir.

Bu videoların sol alt köşesinde “360 video” etiketi yer alır ve bu videolar bilgisayarda, iOS cihazlarda ve Android cihazlarda izlenebilir.

360 Çekim Video

Size normal bir kameranın çektiği acıdan çok daha fazlasını gösterir.ötelere taşır. O anı birebir yaşarsınız. izlediğiniz görüntünün bir parçası olmanızı sağlar. Görüntü sizi değil,siz görüntüyü yönlendirirsiniz. İstediğiniz yöne hareket ettirebildiğiniz okların yardımıyla,video içerisinde özgürce dolaşabilir, daha yakından görmek istediğiniz noktalara zoom özelliğini kullanabilirsiniz.

Açık ya da kapalı hava, ya da yağmur, kar var. Hiç farketmez tüm hava koşullarında çekim yapmak için donanımımız mevcut. Çekim yerinin de önemi yok, ister cadde üstü açık havada, ister bina içinde, araba, motosiklet, bisiklet üzerinde, Teknede, Yatta ya da vapurda miting ve parti toplantılarında, nikah yada düğünlerde, konser ve partilerde, kuluplerde, defile, sergi ve fuarlarda, fabrika ve imalathanelerde aklınıza gelebilecek hemen her yerde hizmetinizdeyiz.
Son teknoloji donanım ve yazılımlarımızla sizin için hazırladığımız videoların içinde yer alın. İnteraktif bir şekilde yönlendiricisi siz olun. Bakış açınızı ister sağa, ister sola, ister tavan, isterse zemine çevirin, Fare ve klavye yardımıyla yaklaşın (zum yapın), uzaklaşın, durdurun, hareket ettirin.

Hazırladığımız 360 Çekim Videolar artık tüm bilgisayarlarda olan Flash player yardımıyla, PC veya MAC bilgisayarınızda izlenebilir. Video boyutuna dosya kalitesine ve modemin hızına bağlı olarak internet ortamında paylaşılabilir. Mobil cihazlarda 360 çekim videoların izlenmesi alt tarafta anlatılmaktadır.

360 DERECE PANORAMİK GÖRÜNTÜ.
SANAL GEZİNTİYİ KOLAYLAŞTIRAN YÖNLENDİRME NOKTALARI.
PANORAMİK SAHNELER İÇİN MENÜ.
TÜM BİLGISAYARLARDAN GÖRÜNTÜLENEBİLİR, EKSTRA BIR PROGRAMA GEREK DUYMAZ.
KÜÇÜK BİR DÜZENLEME İLE REKLAM-TANITIM CD’LERİNE AKTARILIP, DAĞITILABİLİR
TANITIM İÇİN VİDEO – SES EKLENEBİLME ÖZELLİĞİ
ARKA PLANDA MÜZİK.
AÇIKLAMA YAZILARI EKLEYEBİLME. (INFO)
LENSFLARE (GÜNEŞ IŞIĞI) EFEKTİ.
MEVCUT WEB SİTENIZE KOLAYCA ENTEGRE EDİLEBİLİR.
TÜM MOBİL CIHAZLARDAN (iPHONE – iPAD – ANDROİD CEP TELEFONLARI)  İZLENEBILIR
SANAL GERÇEKLİK GÖZLÜKLÜKLERİ İLE DE GEZİLEBİLİR.

Bilgisayarda 360 video izlemek

Bilgisayarda bir 360 Çekim video izlerken, izleme açısı fareyi sürükleyerek değiştirilir.

Tarayıcınızın en son sürümünü kullandığınızdan emin olun (ör. Chrome, Firefox). Facebook’taki 360 videolar Safari ve Internet Explorer’da izlenememektedir.

Mobilde 360 videolar

iOS ve Android mobil cihazlarda kullanıcı, 360 derece çekim videoların izleme açısını değiştirmek için parmağını ekranda sürükler veya cihazı (sağa sola, aşağı yukarı) hareket ettirir. Cihazınızda Gyroescope özelliği varsa bir sanal gerçeklik gözlüğüne de takabilir olayı daha gerçekçi hale getirebilizrsiniz.

Facebook uygulamasının en son sürümünü kullandığınızdan emin olun. iOS cihazların iPhone 4S veya üzeri ya da iPad 2 veya üzeri cihazlar olması gerekmektedir. iOS cihazda ayrıca iOS 7 veya üzeri bir işletim sistemi olması gereklidir. Android cihazınız varsa, Android 4.3 veya üzeri bir sistem kullandığınızdan emin olun.

360 Çekim videoların normal video dosyalarından daha büyük olduğunu ve yüklenmelerinin daha uzun sürebileceğini unutmayın.
360° videolar az yer kaplayan, çabuk yüklenen sıkıştırılmış formatta olabileceği gibi, dost ve müşterilerinize verilecek cd-dvd’ler için özgün mp4 formatında da olabilir.

İLETİŞİM